Félmillió forint adományt kapott a ruzsai óvoda

Félmillió forint gyűlt össze a Rotary Club Csólyospálos által szervezett Rotary Olimpián, amelyet idén Ruzsán tartottak. A bevételt a helyi óvoda kapta meg, az összegből az udvari rendezvények hangosításához szükséges berendezéseket vásárolnak.

A klub június közepén rendezte meg hagyományos Rotary Olimpia nevű programját, amelynek ezúttal egy ruzsai tanya adott otthont.

– Itt hét állomásos ügyességi pályán mehettek végig a résztvevők. Többek között volt kődobás, légpuskás célba lövés, patkódobás és kapura rúgás is – sorolta Anna Tommer, a klub soros elnöke. A több mint félszáz résztvevő között voltak barátok és más rotary klubok képviselői is.

– Minden évben a programnak helyet adó településen keresünk olyat, akinek segíthetünk, így a rendezvény bevételéből idén a ruzsai óvodát támogattuk. Az összegyűlt pénzt a klubkasszánkból kiegészítve 500 ezer forintot tudunk átadni – mondta az elnök, aki az adományt szerdán vittel el Sánta Gizella polgármesternek. Ő egyébként szintén részt vett a rendezvényen.

– Nagy élmény volt ez a nap, látszott, hogy mindenki szívvel-lélekkel benne volt – mesélte a polgármester, aki óvodások közül is vitt néhány gyermeket erre a vidám napra, akik a pusztamérgesi ugrókötelesek mellett szintén megörvendeztették egy kis műsorral a résztvevőket. – Nekik is nagy élmény volt a Rotary Olimpia – tette hozzá.

A félmillió forintot az óvoda a tervek szerint egy hangtechnikai rendszer beszerzésére költi. Mint megtudtuk, az intézmény udvarán jó időben sok rendezvényt tartanak, a nagy térben azonban a kicsik hangja elveszik, így nem mindig lehet jól hallani. Az adománynak köszönhetően azonban a jövőben már erre sem lesz gondjuk a szervezőknek.

Forrás: delmagyar.hu

Hír kategóriák

Club események

1% támogatás

Kérjük, adója 1 %-ával támogassa szervezetünket, és általa a hátrányos helyzetűeket. Klubunk az adományok 100%-át a nélkülözőknek juttatja.

Rotary Club Danubia Csólyospálos

Adószámunk:

Számlaszám:

cím: 0 ,

Hogyan lehet valaki a Rotary tagja?

A Rotary nem egy titkos szervezet, ellenkezőleg, tevékenységét igyekszik a legnagyobb nyilvánosság mellett végezni. Az ország 55 klubja várja leendő barátait. Látogasson el a legközelebbi klubba, ismerkedjen meg a tagokkal és a klub tevékenységével. A Rotary nem mozgalom, nem lehet „csak úgy” belépni: tag csak az lehet, akit meghívnak a klubba, és taggá válásához elnyeri két Rotary klubtag ajánlását. Ezután a klub vezetősége, illetve a klubtagok titkos szavazással döntenek a jelölt tagságáról.

Miért legyél Rotarys?

Mert sokkal jobb adni… szeretetet, időt, odafigyelést, ajándékot, adományt, tudást. Mert új ismeretekre tehetünk szert, kipróbálhatjuk magunkat sok területen, ami nem kapcsolódik a szakmánkhoz. Mert ki ne szeretne barátokkal utazni, kirándulni, zenét hallgatni? Mert bárhová utazunk a nagyvilágban, mindenhol egy önzetlen Rotarysra lelünk.